Vítej na blogu o Achatinách.

Prosím Tě, aby jsi nic bez svolení nekopíroval/a! Pokud objevíš blog, na kterém jsou MÉ články, nahlaš ho prosím!!! Upozorňuji, že sama bez milosti blogy s mými články hlásím!
Máš problém se svou Achatinou? Tak napiš do PORADNY nebo tam mrkni do již zodpovězených komentářů, třeba měl někdo podobný problém :)) Ráda ti otázku zodpovím:)
Než napíšeš dotaz, zkus si přečíst články nebo komentáře, kdo hledá, ten najde.
Prosby o hlasy a reklamy JEN SEM
Chceš si vyzkoušet své znalosti o oblovkách? Zkus mé testy LEHKÝ X STŘEDNĚ TĚŽKÝ X TĚŽKÝ
MŮJ DRUHÝ BLOG (určený k prodeji a prezentaci mého "chovu" ZDE

Září 2014

Šnek cestovatel, aneb když posíláme poštou

25. září 2014 v 18:37 | Vanessa |  Tipy/Triky/Rady
Tento článek je věnovaný těm, co se chystají posílat šnečky poštou, ale i těm, kteří si jen chtějí počíst a dozvědět se co a jak.

Pokud se rozhodnete šnečky posílat poštou, měli by jste si nejdříve rozmyslet přes koho (Česká Pošta, PPL atd).
 • Česká pošta - při posílání ČP doporučuji zvolit balíček do ruky, který přijde do druhého dne od zaslání, je trošku dražší, ale jistě to stojí za to, aby šnečci necestovali dlouho a přežili to. Tato služba stojí 103 Kč, při větším a těžším balíku se cena samozřejmě zvyšuje. Při platbě na dobírku se cena navyšuje na cca 140 Kč.
 • PPL
 • DHL
 • GLS
Rozhodně doporučuji balík pokud je to možné POJISTIT v případě, že by se cestou poškodil a šnečkům se něco stalo.
Co se týče posílání živých tvorů:
Posílat zvířata poštou je zakázáno! Jakékoli zvíře, co vyžaduje během přepravy péči, pozornost,. je zakázáno posílat. To se ovšem šneků, jakožto bezobratlých živočichů, netýká. Z toho vyplívá, že je můžeme bez obav posílat. Musíme ovšem počítat s tím, že s balíkem se nezachází ´jako v bavlnce´, kdo viděl, může dosvědčit, že s balíky se hází, když jedou na pás tak padají. Proto je velmi důležité zvířata pořádně zabalit. Pokud je takto posílat nechcete, můžete vyhledat služby, které převážejí vyloženě zvířata a tudíž je s nimi zacházeno lépe.

Počasí
Samozřejmě že není moudré posílat zvířata v mrazech nebo tropech, protože balík teplotu neudrží. Posílat můžeme do cca 15°C, níže už je to další riziko. V takovém případě doporučuji posílat v termo boxech, které udrží teplotu.

Jak šnečky správně zabalit?
Aby se jim nic nestalo, že třeba zabalit je do více vrstev.
Potřebujeme tedy:
 • Papírovou krabičku (klidně od čaje).
 • Plastovou krabičku (například od zmrzliny) pokud posíláme již větší šneky, můžete každého poslat zvlášť v krabičce nebo sehnat nějakou větší.
 • Papírovou krabici (od bot,..)
 • Lignocel
 • Izolepu
 • Bublinovou folii
 • Noviny
1. Papírovou krabičku na víku proděrujeme, naplníme z půlky lignocelem, pak vložíme šnečky, můžeme jim dát na cestu kousek sépiové kosti a něčeho k jídlu (co se hned nezkazí), poté šnečky zasypeme lignocelem tak, aby byla krabička plná až po okraj. Krabičku zavřeme a izolepou přelepíme zavírání, aby se neotevřela.
2. Vložíme ji do plastové krabičky, které víko proděrujeme také. Zbylé místo na bocích vysypeme lignocelem, který udrží teplotu a vlhkost.
3. Poté krabičku zavřeme, ta papírová v ní by neměla lítat, musí být na těsno. Pokud není, můžeme ze spodu vložit noviny, aby horní část směřovala až k okraji. Víko přelepíme, aby se neotevřela a nevysypala.Krabičku na bocích polepíme bublinkovou folií.
4. Poté vložíme plastovou krabičku do krabice od bot, které vyložíme dno novinami tak, aby byla pap. krabička po vrchní okraj a při zavření nelítala, na noviny dáme bublinkovou folii. Zbylé místo po bocích vycpeme zmuchlanýma novinama.
5. Proděrujeme víko od krabice od bot a zavřeme ji. Pořádně ji přelepíme, aby se neotevřela. Poté obalíme v bublinkové folii, tu přilepíme a vystřihneme na místě, kde jsou díry na vzduch. Nalepíme adresu svoji i příjemce.


KROK 2.
KROK 3.
KROK 4
KROK 4.
KROK 5.

Doporučuji si vzít od příjemce číslo, aby mu mohl pošťák napsat, kdy šnečky doručí.

Můj banner


©ZÁKAZ KOPÍROVÁNÍ! ČLÁNKY A FOTKY JSOU AUTORSKÉ!! (pokud není uvedeno že nejsou) ©