Vítej na blogu o Achatinách. Welcome to blog about Achatina.

Prosím Tě, aby jsi nic bez svolení nekopíroval/a! Pokud objevíš blog, na kterém jsou MÉ články, nahlaš ho prosím!!! Upozorňuji, že sama bez milosti blogy s mými články hlásím!
Please, do not copy anything without my permision. If you find a blog with my articles, let me know.
Máš problém se svou Achatinou? Tak napiš do PORADNY nebo tam mrkni do již zodpovězených komentářů, třeba měl někdo podobný problém :)) Ráda ti otázku zodpovím:) Do you have a problem with your snail? Write me an email - vanessa.janickova@gmail.com or write comment HERE.
Než napíšeš dotaz, zkus si přečíst články nebo komentáře, kdo hledá, ten najde.
Chceš si vyzkoušet své znalosti o oblovkách? Zkus mé testy LEHKÝ X STŘEDNĚ TĚŽKÝ X TĚŽKÝ
KLIKNI ZDE pro zobrazení ceníku/ CLICK HERE TO SEE PRICE LIST

Gammarus - pochoutka pro Achatiny

3. října 2018 v 19:20 | Vanessa |  Potrava
Zda jsou Achatiny všežravci nebo býložravci - o tom se vedou sáhodlouhé diskuze. Jednak proto, že jejich chování v přírodě není až tak probádané, za druhé proto, že ačkoliv v přírodě z mršiny uždíbnou rády, vejce, mouka a kolikrát i maso v zajetí jim může spíš ublížit a způsobit vyhřezlé vole.
Pokud však oblovky něco milují, jsou to gammarusové. Drobní korýši, kteří jsou pro šneky velice chutní a zároveň zdravotně nezávadní. Prodávají se již mrtví a sušení a doplňují jim bílkoviny, které získávají v přírodě z již zmíněných mršin.
Gammarus


KDE GAMMARUSE SEŽENU?


Sušené gammaruse seženete ve valné většině zverimexů a také v potřebách pro rybáře. Balení 100 ml (foto výše) stojí okolo 30 Kč. Větší pytlík obsahující 500 ml jsem, tuším, pořizovala za cca 100 Kč. Větší balení tedy vyjde cenově výhodněji.
Achatina achatina Nigeria albino body a gammarus

JAK GAMMARUSE DÁVKOVAT?

Gammaruse dávejte oblovkám jako zpestření stravy - tedy dvakrát až tříkrát do týdne. Pro jednoho dospělého šneka můžete dát lžičku gammarusů, pro menšího šnečka postačí půl lžičky. Většina šneků se po těchto ráčcích může utlouct a díky výrazné vůni si jich zajisté rychle všimnou.
Lissachatina fulica albino body a gammarus
Moje fulicy si gammaruse zamilovaly hned

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Můj banner


©ZÁKAZ KOPÍROVÁNÍ! ČLÁNKY A FOTKY JSOU MOJE!©